Kurumsal

Hakkımızda

1976 yılında PVC stabilizatörleri ve çeşitli endüstriyel kimyasalların üretim ve pazarlamasını gerçekleştirmek üzere İzmir’de kurulan Akdeniz Kimya, bugün dünyanın önde gelen stabilizatör üreticilerinden bir tanesidir.

Akdeniz Kimya, 40 yılı aşkın deneyimiyle, sürekli geliştirilen modern üretim tesislerinde kalsiyum/çinko ve kurşun bazlı stabilizatör ara ham maddelerinin birçoğunu kendi bünyesinde üretebilen, bu alanda dünyanın en ileri entegrasyonuna sahip kuruluşudur ve PVC stabilizatör üretiminin önde gelen markasıdır. PVC’nin dünyadaki kullanımının artmasıyla birlikte Akdeniz Kimya da bu alandaki yelpazesini geliştirmiş ve stabilizatörlerin yanı sıra diğer katkı maddelerinin üretimini de gerçekleştirmeye başlamıştır. Akdeniz Kimya her müşterisinin kendi istek ve ihtiyaçlarına yönelik özel olarak geliştirdiği ürünleri, istenen miktarda süratle üretir, entegre lojistik altyapısı sayesinde beş kıtaya hızlı bir şekilde ulaştırır.

Geniş vizyonu ile sektörüne öncülük eden, kalitede, insan kaynaklarında, kaynak seçim ve kullanımında sürekli gelişime inanan; yatırımlarını bu doğrultuda sürdüren Akdeniz Kimya, değişmez kalitesiyle yurt içinde ve yurt dışında güveni temsil etmektedir. Kullandığı ham maddelerin birçoğunu kendi bünyesinde üreten ilk ve tek kuruluş olan Akdeniz Kimya, geniş ürün yelpazesiyle büyümeye devam etmektedir.

Akdeniz Kimya 2012 yılında OYAK Grubu şirketlerine dahil olmuştur. OYAK kurumsal yapısıyla, şeffaf duruşuyla, güçlü finansal alt yapısıyla ve kimya konusunda büyüme kararlılığıyla Akdeniz Kimya’yı inovatif çözümler geliştirmesi ve üretmesi için desteklemektedir.